Украинский союз ветеранов Афганистана (воинов‑интернационалистов)

НИКОЛАЕВСКАЯ   ГОРОДСКАЯ   ОРГАНИЗАЦИЯ
ВЕТЕРАНОВ   АФГАНИСТАНА
(воинов-интернационалистов)
 

РАЗОМ МИ СИЛА

 

Главная

Новости

Про организацию

Фотогалерея

Контакты

Газета

Творчество

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МЕМОРАНДУМ

про взаємодію і співпрацю між Миколаївським міським головою та міською радою

воїнів-інтернаціоналістів м.Миколаєва

 

м. Миколаїв,                                                                                                                                      «_17_» лютого 2016р.

 

Миколаївський міський голова з одного боку та міська рада воїнів-інтернаціоналістів м.Миколаєва з іншого боку (далі - Сторони) з метою збереження злагоди, забезпечення гідного рівня життя ветеранів війни, інвалідів, учасників бойових дій, членів сімей загиблих, створення належних умов їх життєзабезпечення та шанобливого ставлення, усвідомлюючи необхідність посилення соціального захисту ветеранів війни домовилися про нижченаведене :

 І. Миколаївський міський голова бере на себе такі зобов’язання :

1. Створити необхідні умови для неухильного виконання виконавчими органами Миколаївської міської ради статті 20 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Сприяти в наданні та облаштуванні приміщень для ветеранських організацій в м. Миколаєві.

2. Забезпечити соціальні виплати, надання пільг, компенсацій та гарантій у розмірах та в строки відповідно до  чинного законодавства. Збільшити фінансування з бюджету міста витрат на надання допомоги мешканцям Миколаєва, які опинилися в складній життєвій ситуації, в т.ч. в першу чергу інвалідам та членам сімей загиблих.

3. Продовжити практику виплати:

3.1. щорічної одноразової допомоги інвалідам війни в сумі 1800 грн. з щорічним збільшенням її на 10%;

3.2. сім’ям загиблих та померлих учасників бойових дій в Афганістані у розмірі 500 грн. щомісячно;

3.3. адресної грошової допомоги на встановлення 100% знижки плати за користування житлом та комунальними послугами учасникам бойових дій в Афганістані, які стали інвалідами внаслідок загального захворювання;

3.4. за результатами виконання бюджету міста розглянути можливість надання щомісячної допомоги інвалідам війни 1 групи у сумі до 1000 грн.

4. Продовжити практику безкоштовного обслуговування   інвалідів війни, учасників бойових дій, членів сімей загиблих в стоматологічних  закладах охорони здоров’я міста.

5. Забезпечити в закладах охорони здоров’я міста виділення палат для лікування ветеранів війни та їх фінансування в потрібному обсязі для придбання лікарських препаратів для безоплатного лікування. Сприяти облаштуванню палати в Республіканському шпиталі «Лісова Поляна» під розміщення прибуваючих на лікування ветеранів з м.Миколаєва.

6. Продовжити практику забезпечення почергового безкоштовного обстеження ветеранів війни, членів сімей загиблих в поліклінічних медичних закладах міста.

7. Продовжити практику проведення щорічної безоплатної диспансеризації всіх категорій ветеранів війни і за її результатами забезпечити лікування та оздоровлення у лікувально-профілактичних закладах міста.

8. Забезпечити щорічне оздоровлення ветеранів війни або виплату компенсації за невикористані путівки. Сприяти фінансуванню соціально-реабілітаційних та оздоровчих заходів для ветеранів війни та членів їх сімей, в т.ч. дітей до 15років,  коштом додаткового залучення благодійних та спонсорських внесків.

9. Забезпечити безоплатний проїзд на території м. Миколаєва для ветеранів війни усіма видами міського пасажирського транспорту, крім таксі.

10. Проводити роботу щодо забезпечення житлом ветеранів війни. В невідкладному порядку проводити розгляд звернень учасників бойових дій з питань надання земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво та по можливості сприяти у наданні фінансової допомоги на сплату вартості підготовки технічної документації.

11. При формуванні бюджету міста виділити окремою статтею (рядком) фінансування міської ради воїнів-інтернаціоналістів м.Миколаєва. На 2016 рік передбачити фінансування згідно прийнятого бюджету м. Миколаєва з подальшим поступовим збільшенням.

12. Проводити моніторинг щодо належного стану утримання могил, військових поховань, будівництва та відновлення (ремонту) пам’ятників, обелісків, меморіальних дощок та інших пам’ятних місць, пов’язаних з увіковіченням подвигу загиблих воїнів-миколаївців. Надавати допомогу щодо залучення відповідного транспорту для доставки групи почесної варти та салютної групи на час проведення військового ритуалу при відданні останньої шани померлим ветеранам та сприяти сім’ям померлих ветеранів у встановленні на місцях захоронення відповідних пам’ятних знаків коштом додаткового залучення благодійних та спонсорських внесків.

13. Продовжити практику проведення героїко-виховних та військово-патріотичних заходів, присвячених вшануванню пам’яті загиблих воїнів та померлих від ран ветеранів війни. Сприяти становленню, сталому функціонуванню та подальшому розвитку ініційованого міською радою воїнів-інтернаціоналістів м. Миколаєва - Миколаївського міського центру військово-патріотичного виховання.

П. Міська рада воїнів-інтернаціоналістів м.Миколаєва бере на себе зобов’язання:

1. З метою сприяння органам влади та місцевого самоврядування по зміцненню в громадянському суспільстві миру, злагоди та взаємопорозуміння, а також унеможливленню та нівелюванню проявів та деструктивних дій окремих осіб, які підвищують рівень соціальної напруги, постійно проводити серед ветеранів війни відповідну інформаційно - роз’яснювальну роботу щодо положень Меморандуму.

2. Здійснювати моніторинг та аналітику пропозицій від ветеранів війни і при необхідності своєчасно вносити їх на розгляд керівництва Миколаївської міської ради, для підготовки проектів рішень та доручень, в т.ч. через делегування ветеранів для плідної співпраці у відповідних консультативно-дорадчих органах на міському рівні.

 Меморандум набирає чинності з дня підписання Сторонами та буде діяти протягом 2016 року.

Сторони за взаємною домовленістю можуть вносити до Меморандуму зміни та доповнення, які будуть оформлюватись окремими протоколами і складатимуть невід’ємну частину Меморандуму.

Будь – яка із Сторін може припинити дію Меморандуму, надіславши іншій Стороні письмове повідомлення про такий намір за три місяці до передбачуваної дати припинення дії Меморандуму.

Припинення дії Меморандуму не впливає на виконання і строки конкретних заходів, узгоджених відповідно до його положень та незакінчених на день припинення дії Меморандуму.

У випадку якщо жодна із Сторін не повідомить іншу Сторону про намір припинити дію Меморандуму, його дія автоматично продовжується на один рік.

Врегулювання можливих різних тлумачень положень Меморандуму вирішується шляхом переговорів та консультацій між Сторонами.

На підтвердження зазначених положень Меморандуму підписали уповноважені особи :

 


 

Миколаївський міський

голова

__________________О.Ф.Сєнкевич

 

«_17_» лютого 2016р.

Голова міської ради воїнів-інтернаціоналістів м.Миколаєва

__________________С.М.Паливода

 

«_17_» лютого 2016р.